X
تبلیغات
رشکوئیه ، دیروز ، امروز ، فردا

 یاد و خاطره شهیدان هیچ وقت از یادمون نمیره.  چهره هایی که برای همیشه ماندگار شدند. شاید به دلیل اینکه اونها خیلی کار بزرگی کردند. در راه خدا شهید شدند و جانشون رو نثار کشور کردند. شاید هم...

شاید هم به خاطر اینه که همه اونها یه روزی بچه محلمون بودن. راستی دلتون براشون تنگ نشده. بیشتر یادشون باشیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۷/۹/۱۳۸۷ساعت ۱۵:۳۰ توسط جلال رشکوئیه نظر(0)

قلعه رشکوئیه که حدود دویست و پنجاه سال محل زندگی پدران و مادران اهالی رشکوئیه بوده است. در آن زمان به دلیل وجود راهزنان مردم به ساخت قلعه روی می آوردند. قلعه های منطقه پشتکوه یزد واقعا دیدنی و قابل مطالعه است.

سر در و ورودی

 سر در قلعه قسمت اشرافی قلعه بوده است. معمولا برای پذیرایی از مامورین حکومتی که به آنها امنیه گفته می شده در این قسمت برگزار می شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۶/۹/۱۳۸۷ساعت ۱۹:۰۹ توسط جلال رشکوئیه نظر(1)

دوره راهنمایی که تمام شد رفتم یزد. تو مدرسه یا هر جای دیگه با همون لهجه رشکوئی صحبت می کردم. بعضی از همکلاسی پای رقابت که میان می آمد من رو مسخره هم می کردند. چاره ای نبود. اولا که یزدی بلد نبودم بعدش هم از لهجه یزدی چندان خوشم نمی آمد. یادم هست که یک نفر که اهل پیشکوه یزد بود و بعضی وقت ها با ما شوخی می کرد برای خنداندن دیگران می گفت: 

 یک نفر رشکویی دیگ بزرگ مخصوص پختن آش را به همسایه اش قرض می می دهد، یکی دو ماه می گذرد و همسایه دیگ را پس نمی آورد. صاحب دیگ به خانه همسابه می رود و می گوید:   

یا دیکمون رو بدیک بریم یا در دیکمون رو بدیک بریم.  

و بچه ها همه می خندیدند.  

توجه: بعضی از رشکوئی ها به آخر فعل ها حرف ک می چسبانند. بریک . بخوریک . زود باشیک!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۲۸/۸/۱۳۸۷ساعت ۱۵:۵۳ توسط جلال رشکوئیه نظر(0)

به نام خدا

چند سالیه که خادمان امام رضا ع به فکر خرید خونه ای در مشهدالرضا ع هستند تا بتونند از فواید معنوی و مادی اون بهره مند بشن.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۲۸/۸/۱۳۸۷ساعت ۱۴:۳۶ توسط جلال رشکوئیه نظر(0)