X
تبلیغات
رشکوئیه ، دیروز ، امروز ، فردا

سید ابوالقاسم امام فرزند سید احمد متولد سال 1309  روستای باغبید از توابع سخوید  شهرستان تفت بود. او در سن سی سالگی به رشکوئیه آمد. پس از آن امام جماعت روستای رشکوئیه شد. تقریبا  به مدت چهل سال (1342 - 1384) و تیرماه 1384 در سن 75 سالگی در گذشت. روحش شاد.  

خیلی ها به خاطر همتش در برپایی جلسات منظم قرآن که هر هفته منزل یکی از اهالی بود تحسین می کنند. دهه شصت و هفتاد خیلی ها قرآن خوان شدند. خیلی ها. نماز جماعت منظم او نیز مثال زدنی است. هیچ کاری را بر نماز جماعت مقدم نمی داشت. هیچ کاری را. یک روحانی مردمی بود. امام جمعه منطقه از مناعت طبعش می گوید و مردم از خلق و خویش. همه را به نماز شب فرا می خواند و خودش پایبند بود. واقعا پایبند بود. خدایش رحمت کناد.


برچسب‌ها: سید ابولقاسم امام، رشکوئیه,
+ نوشته شده در ۲۱/۶/۱۳۹۱ساعت ۱۶:۴۷ توسط جلال رشکوئیه نظر(0)

 رشکوئیه، خاطراتی از مردان بزرگ در سالهای نه چندان دور خود دارد. یکی از این بزرگ مردان، مرحوم شیخ جواد خواجه نسب است. کم و بیش از فضل و بزرگی او شنیدم. وی در جوار امامزاده سید محمد مدفون است، قبر وی به دلیل توسعه بنای امامزاده در زیر دیوار واقع شده است.

روحش شاد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۴/۱۲/۱۳۸۷ساعت ۱۵:۴۰ توسط جلال رشکوئیه نظر(0)

 یاد و خاطره شهیدان هیچ وقت از یادمون نمیره.  چهره هایی که برای همیشه ماندگار شدند. شاید به دلیل اینکه اونها خیلی کار بزرگی کردند. در راه خدا شهید شدند و جانشون رو نثار کشور کردند. شاید هم...

شاید هم به خاطر اینه که همه اونها یه روزی بچه محلمون بودن. راستی دلتون براشون تنگ نشده. بیشتر یادشون باشیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۷/۹/۱۳۸۷ساعت ۱۵:۳۰ توسط جلال رشکوئیه نظر(0)